Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Учням

Додаткова література для читання з української літератури
Додаткова література для читання із світової літератури
Майбутнім першокласникам
Це цікаво!

Вчителям
Педагогічні наробки
Медіафестіваль "Москва-Запоріжжя", 2012-2013
Самоосвіта

Творчість
Вироби, виготовлені учнями на уроках трудового навчання (вчитель Панасенко С.О.)

Погода на завтра


Статистика


Наша школа

Категорії розділу
Випускники [2]
Управлінська діяльність [1]
Виховна робота [8]
Методична робота [1]
Виховний захід [26]
Уроки [6]
Вчителі [0]
Свята [22]
Олімпіади, конкурси [24]
ДПА [7]
Акції [3]
ЗНО [1]
Спорт [6]
Гуртки [2]
Бібліотека [1]

Форма входу

Ігри для дітей
Рисовалка
Крестики-нулики
Тетріс

Головна » 2012 » Грудень » 16 » Святий Миколай. 19 грудня - Свято чемних дітей
11:10
Святий Миколай. 19 грудня - Свято чемних дітей

Дев'ятнадцятого грудня - день святого Миколая. В народних переказах святий Миколай боронить людей перед стихійним лихом, а найбільше на воді. Всі одеські рибалки в своїх куренях мали образ святого Миколая. Вихоячи в море на промисел, рибалки завжди брали з собою образ святого чудотворця.

Та передусім це найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка? Бо чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися.

Ось так в ніч на 19 грудня до кожної дитинки приходить Святий Миколай і кладе під подушку подарунки.

Св. Миколай опікується воїнами, водіями і мандрівниками, допомагає бідним у скруті, вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців та лучників.

Це веселе народне свято. Колись господарі у цей день варили пиво, скликали гостей, гуляли, веселилися. А по обіді запрягали найкращі коні в "козирки" і з піснями та веселими вигуками їздили навколо села - "бо треба ж знати, чи слизький сніг цього року випав!"

Варити пиво на "Миколи" - дуже давній звичай. В колядках пивоваріння показано як один із тих сакральних звичаїв, на яких "держиться світ".

На Харківщині існував звичай святкувати триденні Миколині святки, на які варили кутю і узвар, щоб у наступному році забезпечити врожай на жито й плоди.

На всій території України влаштовували заздравні обіди на честь Миколая Угодника з приготуванням ритуального пива й медів.

На Поділлі хто першим прийде зранку до хати, той буде першим "полазником". "Полазами" вважаються чотири дні в році: Введення, Миколая, Анни і Різдво або Новий рік - четвертий і останній "полаз". В ці дні також першим перейти подвір'я має господар, не хто інший. Кожен господар встає в цей день раніше, ніж звичайно, і йде дати худобі їсти. Прийшовши до хліва, поздоровляє німину словами: "Дай, Боже, добрий день, щобись худібонька здорова була та й я з тобою ще й зі своєю жоною!"

На Київщині хазяїн, прийшовши цього дня із церкви, брав миску зі свяченою водою, паляницю з грудочкою солі, квача з різного зілля, ішов кропити господу, худобу та збіжжя, примовляючи: «Святий Миколай, помилуй та сохрани нас від усякого лиха!».


Матеріал взятий з сайта http://traditions.org.ua


Категорія: Свята | Переглядів: 695 | Додав: school_3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Друзі сайту
Відділ освіти Василівської райдержадміністрації Запорізької області

Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

МО вчителів інформатики Василівського району


Дякуємо!
Педагогічний колектив школи, учні, батьки щиро вдячні народному депутату Бандурову В.В. за турботу про нашу школу, яка стала більш затишною і привабливою завдяки новим вікнам

Молодці!

Аквабайк. Ми - призери!

Афорізми виховання

Архів записів

Пошук

Сайти Запоріжжя
Рейтинг сайта в веб-каталоге misto.zp.ua


Василівська ЗОШ №3 © 2024